21-6-2016, Αθήνα
Ο Δρ.Σάββας Κ. Χειρίδης παρουσίασε σήμερα τη διδακτορική του διατριβή στην Ά Προπαιδευτική Χειρουργική Κλινική του Παν/μίου Αθηνών, στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο, για τον τίτλο του διδάκτορος Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Το θέμα του διδακτορικού του Σ.Χειρίδη ήταν : “Γαστρικές παρακάμψεις σε διαβητικό ζωικό πρότυπο. Επίδραση στο σωματικό βάρος και στον μεταβολισμό του σακχάρου”.
![](http://robotic-surgery.com.cy/wp-content/uploads/2017/12/20160621-245x240.jpg)